Blefaroplastyka

BLEFAROPLASTYKA

Cienka skóra na powiekach wraz z upływem czasu może utracić swoje właściwości elastyczne, co może powodować opadanie powieki, niekiedy utrudniające swobodne widzenie. Wskazaniem do zabiegu jest też nieestetyczny wygląd okolicy oczy z nadmiarem skóry i zaleganiem tłuszczu.

Rozwiązaniem tego problemu może być korekcja powiek (blefaroplastyka).

Zabieg blefaroplastyki, zwany inaczej plastyką powiek, można wykonać poprzez zabieg chirurgiczny z użyciem skalpela lub lasera lub mniej inwazyjnie – również przy pomocy lasera PLEXR. Ten rodzaj korekty powiek jest mniej inwazyjny a okres rekonwalescencji krótszy. Jednak nie zawsze jest on wystarczający.

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który pozwala nadać powiece dolnej lub naturalny wygląd. Metoda ta jest wykorzystywana nie tylko w celu poprawienia estetyki spojrzenia ale również ze względów zdrowotnych. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczowe, które często sprawiają, że pole widzenia jest ograniczone a spojrzenie jest ciężkie i asymetryczne.

 

 

 

 

Pozostałe po zabiegu niewielkie blizny umieszczane są w zmarszczce powieki górnej lub na powiece dolnej tuż pod rzęsami. Dzięki temu stają się niewidoczne zaś efektem pozostaje:

  • młodszy wygląd twarzy
  • odmłodzone i pełne świeżości spojrzenie
  • likwidacja nadmiaru wiotkiej skóry z okolic oczu
  • usunięcie przepuklin tłuszczowych
  • symetryczny układ oczu
  • polepszona widoczność

Korekcja powiek (blefaroplastyka) może być wykonywana po zastosowania znieczulenia miejscowego jak również na życzenie pacjenta w sedacji dożylnej, w asyście anestezjologicznej.

Po zabiegu wskazane jest stosowanie zimnych kompresów na powieki, celem redukcji obrzęku i siniaków, które występują w pierwszym tygodniu i następnie stopniowo ulegają wchłonięciu. Zalecane jest stosowanie kropli celem zmniejszenia pieczenia i swędzenia oczu. W pierwszych tygodniach po zabiegu można też odczuwać większe łzawienie oraz wzmożoną wrażliwość na światło. Zwykle, do pełnej aktywności, pacjenci wracają po około 7-10 dniach od zabiegu, kiedy usuwane są szwy. W pierwszym tygodniu po zabiegu należy się powstrzymać od stosowania makijażu oraz nadmiernej aktywności sportowej.