Bezpieczne usuwanie zmian skórnych

Bezpieczne usuwanie zmian skórnych

Większość zmian skórnych usuwa się ze względów kosmetycznych. W przypadku, kiedy charakter zmiany jest niepokojący, jest ona przesyłana do badania histopatologicznego, które umożliwia postawienie ostatecznej diagnozy i prawidłowe określenie dalszego leczenia.

Decydując się na zabieg, należy pamiętać, że kwestia ewentualnej blizny po zabiegu chirurgicznym czy braku blizny po laseroterapii nie powinna być w tym przypadku decydująca. Nie wszystko widać podczas badania dermatoskopem – to przede wszystkim wiedza i doświadczenie lekarza decydują wyborze techniki zabiegu – skalpel czy laser. Możliwość uzłośliwienia się danej zmiany powinna skłaniać do wykonania badania histopatologicznego po zabiegu, a to wymaga interwencji skalpela i chirurgicznego usunięcia zmiany.

Najbardziej estetyczne usunięcie zmian skórnych jest możliwe dzięki rozwojowi laseroterapii. Laser czyli skoncentrowane światło zapewnia chirurgom narzędzie do przeprowadzenia precyzyjnego zabiegu na bardzo małej powierzchni. Powoduje to, że nie ma ryzyka uszkodzenia bądź naruszenia tkanki wokół znamienia.

Laserowe usuwanie zmian skórnych doskonale sprawdza się usuwaniu wszelkich zmian wirusowych, włókniaków, blizn, brodawek czy zmian pigmentacyjnych. Efekty zabiegów są zazwyczaj natychmiastowe, nie jest wymagana długa rehabilitacja. Co ważne, większość zabiegów, łączy się z minimalnym bólem. Najmniej przyjemny etap zabiegu to podanie środka znieczulającego, choć nie zawsze znieczulenie jest konieczne.
Istotne jest, że zabiegowi usunięcia zmian skórnych można się poddać w każdym wieku, również dzieci czy seniorzy, nawet kobiety w ciąży.

Poddając się zabiegowi usunięcia zmiany trzeba mieć świadomość, że każdy zabieg chirurgiczny pozostawia ślad. Wygląd blizny może być różny i zależy m.in. od rozmiaru i lokalizacja zmiany oraz rodzaju techniki chirurgicznej, zastosowanej podczas zabiegu. Nie bez znaczenia są także wiek pacjenta i indywidualne cechy jego skóry oraz proces gojenia się i wystąpienia ewentualnych powikłań. Do zadań lekarza należy przede wszystkim dbałość o to, by usunąć powstałą zmianę w najskuteczniejszy sposób, dbając jednocześnie o to, by pozostały po ingerencji chirurgicznej ślad był jak najmniej widoczny.

Wybrana metoda leczenia, ryzyko z nią związane, a także spodziewane efekty jej zastosowania są zawsze omawiane podczas konsultacji.

Konsultacja lekarska i sam zabieg przeprowadzany jest przez specjalistów:

dr n.med.Andrzeja Grabarczyka, chirurga ogólnego i

dr Macieja Widła, chirurga onkologicznego.

Laserowe usunięcie pojedynczej zmiany skórnej na ciele to koszt ok 300 zł pełny cennik.

EsteClinic jest zlokalizowane w Gliwicach, przy ul. Chemicznej 3.
Rejestracja – tel.: 32 330 30 35, czynna pn – pt, godz.9.00 – 19.00.