Kwas hialuronowy

HA (kwas hialuronowy) to rodzaj polisacharydu, który występuje naturalnie w organizmie i jest podstawowym składnikiem skóry, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia a tym samym ujędrnienia. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość w organizmie maleje, skóra wysusza się i wiotczeje oraz pojawiają się zmarszczki.

Kwas hialuronowy wprowadzony do skóry właściwej bardzo skutecznie uzupełniają jego niedobór, przywraca skórze jej naturalne nawilżenie, wygładza zmarszczki oraz nadaje jej objętości. Ponadto pobudza procesy regeneracji skóry przez co sprawia, że jest zdrowszą a kontur twarzy poprawia się. Warto podkreślić, że kwas hialuronowy nie wywołuje objawów alergii a zabiegi nim wykonywane są bardzo skuteczne i dają natychmiastowy efekt.

 

 

 

 

Kwas hialuronowy nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry, daje mnóstwo korzyści wpływających zbawiennie na jej jakość i estetykę – ma właściwości ujędrniające, nawilżające i przeciwstarzeniowe.

Najważniejsze to:

 • Zmniejsza, spłyca zmarszczki – zastosowanie kwasu hialuronowego na twarz ujędrnia i odmładza skórę.
 • Poprawia barierę ochronną – gdy skóra jest sucha, jej powierzchnia jest bardziej podatna na uszkodzenia, a nawet na infekcję, dostarczając zewnętrznym warstwom skóry bogatej wilgoci HA – faktycznie wzmacniamy barierę ochronną skóry, czyniąc ją mocniejszą i zdrowszą. To jak naprawa zbroi twojej skóry.
 • Wspomaga gojenie – jest zbawienny dla twojej skóry w uzdrawianiu i naprawie, dając łagodzącą wilgoć i właściwości przeciwzapalne.
 • Ochrona antyoksydacyjna – HA daje twojej skórze ochronę przeciwutleniającą, by walczyć z uszkodzeniami UV. To bardzo ważne, ponieważ wolne rodniki mogą rozkładać kolagen i powodują starzenie.

Preparaty kwasu hialuronowego podawane do głębszych warstw skóry to naturalny wypełniacz. Można za ich pomocą:

 • modelować, powiększać i konturować usta,
 • likwidować niedoskonałości kształtu nosa,
 • wypełniać lub redukować:
  – poziome zmarszczki czoła,
  – bruzdy nosowo-wargowe,
  – zmarszczki wokół ust,
  – zagłębienia brody,
  – opadające policzki (tzw chomiczki),
  – zmarszczki „marionetki”
  – zmarszczki i cienie w okolicy i pod oczami
  – zmarszczki „palacza”
  – lwią bruzdę.

Przed wykonaniem zabiegu lekarz medycyny estetycznej określa zakres korekcji bruzd i zmarszczek oraz ustala się objętość wypełniacza. Przed zabiegiem najczęściej stosowany jest krem znieczulający EMLA, który jest nakładany na skórę na ok 30 minut. Kwas hialuronowy wprowadza się bezpośrednio w głąb skóry, w miejscach występowania głębokich bruzd, fałdów lub zmarszczek. Bezpośrednio po zabiegu następuje uniesienie i wygładzenie skóry w tych miejscach lecz pełna korekcja następuje po kilku dniach, w następstwie gromadzenia się wody wokół cząstek kwasu hialuronowego. Po zabiegu należy rozmasować miejsca wstrzyknięcia w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu.
Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym wykonywany jest po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia tzw. stomatologicznego.
W gabinetach EsteClinic konsultacje lekarskie i zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonuje lek. med. estetycznej Małgorzata Ordon.

Zapraszamy:)