Poporodowa plastyka

Poporodowa plastyka

Ciąża i poród mogą spowodować niekorzystne zmiany w kondycji kobiecych narządów intymnych. Najczęściej pozostają skutki uboczne w postaci rozciągniętej pochwy, źle zabliźnionego szwu po nacięciu krocza albo wysiłkowego nietrzymania moczu.

Problemami z tym związanymi może być odczuwanie bolesności w trakcie współżycia, uczucie dyskomfortu w trakcie aktywności fizycznej czy nieestetyczny wygląd.

Można to jednak poprawić – ginekologia estetyczna ma sporo do zaoferowania jeśli chodzi o poprawę stanu pochwy i krocza po porodzie.

W wielu przypadkach można skorzystać z małoinwazyjnych sposobów leczenia z użyciem lasera CO2. Laserem leczy się najczęściej dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu, stosuje się go do zwężania pochwy, poprawy napięcia i nawilżenia tkanek, a także usuwania zrostów po zszyciu krocza. Zabiegi laserowe trwają najczęściej krótko i nie wymagają hospitalizacji. Podczas leczenia niektórych dolegliwości, na przykład usuwania blizn poporodowych, zabieg trzeba powtarzyć kilkakrotnie.

W naszym Centrum poniższe zabiegi, różnymi metodami, wykonuje dr n.med. Mateusz Michalski, specjalista ginekolog i położnik:

  • labioplastyka warg sromowych mniejszych
  • poporodowa plastyka krocza
  • plastyka przedsionka pochwy
  • rewitalizacja pochwy.

Szczegółowe informacje na temat przygotowania, przebiegu zabiegu udzielane są w trakcie konsultacji przedzabiegowej.