Laser frakcyjny

LASER A ODMŁADZANIE

W praktyce medycyny estetycznej, jednymi z najczęściej wykonywanych są zabiegi frakcyjne laserem CO2. Wskazania do zastosowania teg zabiegu są bardzo szerokie. Energia cieplna dostarczona w głąb skóry poprzez laser aktywuje procesy gojenia i tworzenia nowego kolagenu. Bardzo szybka i silna regeneracja jest możliwa dzięki temu, że każde uszkodzenie jest otoczone fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki. Nie ma też ograniczeń co do obszaru zastosowania lasera frakcyjnego, a jego działaniu można poddawać twarz, powieki, dekolt, dłonie i każdą inną okolicę ciała.

Skuteczność i bezpieczeństwo tej metody  zostały udowodnione klinicznie, a ze względu na krótki okres gojenia zabieg ten stał się bardzo powszechny, jako szybki sposób odmładzania. Laser frakcyjny nie zatrzyma wprawdzie zegara biologicznego, jednak może bardzo skutecznie go spowolnić.


Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska, na której lekarz przeprowadza wywiad oraz wyjaśnia zasady zabiegu laserem frakcyjnym. Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania przed i po zabiegu. Częstotliwość powtarzania zabiegów, ustalana jest indywidualnie i zależy od intensywności ich wykonania i rodzaju zmian.

Zabieg laserem jest praktycznie bezbolesny, stosuje się znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu, przez około 2-3 godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce zastosowania lasera jest czerwone, a skóra wygląda na mocno naciągniętą. Czasami może wystąpić obrzęk.

 

 

 

 


Mniej więcej po sześciu dniach od zabiegu rumień znika, a skóra nabiera brązowego kolorytu. W tym czasie można już stosować makijaż i powrócić do normalnej aktywności. Leczenie laserowe wymaga około tygodnia na dojście skóry do normy.

CENNIK WYBRANYCH ZABIEGÓW

Laserowe usunięcie zmian skórnych
– zmiana pojedyncza
od 200 zł
– zmian skórnych od 2-8 zmian
do 600 zł
– zmian skórnych od 9-15
do 1000 zł
– większej ilości
wycena indywidualna
Rewitalizacja skóry
– zabieg okolicy oczu
400 zł
– zabieg na brodę lub górna wargę
300 zł
– zabieg na twarz
1000 zł
– zabieg na szyję
600 zł
– zabieg na dekolt
600 zł
– zabieg na twarz i szyję
1300 zł
– zabieg na twarz, szyję i dekolt
1800 zł
– zabieg na szyję i dekolt
1000 zł
– zabieg na dłonie
400 zł
– zabieg na innych okolicach ciała
wycena indywidualna
– zmiana pojedyncza
od 200 zł