EsteClinic dla Panów

Dbałość o wygląd przestała być wyłącznie domeną kobiet – coraz częściej zabiegom medycyny i chirurgii estetycznej poddają się mężczyźni. Panowie mają coraz większą świadomość, jak ważną rolę w życiu odgrywa zadbany wygląd.

Przedstawiamy, jak z pomocą lekarza i nowoczesnej technologii można skorygować wiele defektów twarzy i ciała lub pozbyć się pierwszych oznak starzenia. 


 

Leczenie łysienia

Nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn najczęściej spowodowane jest nadmiarem testosteronu – jest to łysienie androgenowe. Może być również następstwem chorób lub niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy. W gabinetach EsteClinic proponujemy Państwu rewitalizującą mezoterapię skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub specjalnych koktaili, zawierających substancje aktywne tj. kwas hialuronowy, biotyna, cynk, miedź i dekapeptydy. Efektem jest poprawa kondycji i odżywienie skóry głowy oraz stymulacja mieszków włosowych do kreacji włosa.

Lifting – poprawa owalu twarzy

Zabieg bezinwazyjnego liftingu twarzy Hifu SonoQueen jest jednym z popularniejszych i często wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej u mężczyzn Ujędrnienie skóry w określonych obszarach, takich jak szyja, czoło czy policzki, pozwala na odwrócenie procesu starzenia, widocznie odmładzając twarz, poprawiając jej kontury oraz wygładzając większość zmarszczek. Doskonałe rezultaty uzyskujemy również stosując Hifu w celu redukcji podwójnego podbródka, ujędrnienia skóry na całym ciele oraz wyszczuplenia sylwetki.

Usuwanie zmarszczek

Problem zmarszczek i starzenia się twarzy martwi mężczyzn tak samo, jak kobiety. Zmarszczki czy bruzdy nosowo-wargowe nadają twarzy surowy wygląd i dodają lat. Jest kilka sposobów pozbycia się tych nieprzyjemnych efektów upływającego czasu, np. toksyna botulinowa czyli popularny botoks, który wstrzykuje się w wybrane partie twarzy. Można go łączyć z kwasem hialuronowym lub stosować inne wypełniacze. Innymi skutecznymi sposobami są zabiegi laserem CO2, który nie zatrzyma zegara biologicznego, jednak może bardzo skutecznie go spowolnić.

Odmładzanie twarzy

W praktyce medycyny estetycznej, jednymi z najczęściej wykonywanych są zabiegi frakcyjne laserem CO2. Skuteczność i bezpieczeństwo tej metody zostały udowodnione klinicznie – jest stosowana jako szybki sposób odmładzania. Innym rozwiązaniem jest nieinwazyjny lifting Hifu Sono Queen. Oferujemy zabiegi, które pomogą zatrzeć widoczne oznaki upływu czasu, ale również im zapobiegać. Proponujemy rewitalizację skóry twarzy osoczem PRP, redukcję zmarszczek botoksem lub mezoterapię igłową, czyli ostrzykiwanie partii twarzy wybranymi substancjami.

Operacja ginekomastii

Operacja ginekomastii to usuwanie przerosłych gruczołów piersiowych u mężczyzn. Problem ten dotyczy wielu mężczyzn i pojawia się w różnym wieku. Najczęściej przyczyną są zaburzenia hormonalne lub przyjmowanie, w celu zwiększenia masy mięśni, środków sterydowych (anabolików). Podczas zabiegu usuwa się tkankę tłuszczową oraz tkankę gruczołową piersi, dzięki temu uzyskuje się jędrną i prawidłowo uformowaną klatkę piersiową. Zabieg redukcji piersi jest szczególnie pomocny dla mężczyzn, u których rozrost piersi stanowi defekt kosmetyczny.

Modelowanie sylwetki

Popularnym zabiegiem dla Panów, którzy narzekają na zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej jest małoinwazyjna liposukcja laserowa. Polega na selektywnym działaniu promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe, które rozpuszcza. Dodatkowym efektem lipolizy jest napięcie skóry i tkanki podskórnej, stymulowane przez obkurczenie włókien kolagenowych impulsami lasera. Innym zabiegiem modelującym ciało jest usuwanie ginekomastii, dzięki któremu uzyskuje się jędrną i prawidłowo uformowaną klatkę piersiową.

Usuwanie owłosienia i inne zabiegi laserem

Jednymi z najczęściej wykonywanych u mężczyzn zabiegów estetycznych są zabiegi laserowe. Za pomocą odpowiednio dobranej wiązki lasera można pozbyć się owłosienia, blizn, rozstępów, przebarwień czy też poddać się zabiegowi zamykania naczynek lub usuwania żylaków. Jego działaniu można poddawać twarz, powieki, dekolt, dłonie i każdą inną okolicę ciała. Najczęściej już jeden zabieg przynosi doskonałe efekty; w niektórych przypadkach potrzebna jest ich seria. Skuteczność i bezpieczeństwo tych metod zostały udowodnione klinicznie.

Terapia chorób skóry

Przeprowadzamy diagnostykę skóry i wykonujemy zabiegi, mające na celu leczenie chorób i przywrócenie skórze zdrowego wyglądu. Polecamy badanie dermatoskopowe, pomagajace odróżnić zmiany złośliwe od łagodnych oraz określić, czy oceniana zmiana wymaga wycięcia chirurgicznego czy nie. We wskazanych przypadkach proponujemy laserowe zabiegi, mające na celu leczenie trądziku zwykłego i różowatego, zamykanie naczyń, usuwanie przebarwień i wszelkich zmian skórnych. Przeprowadzamy również zabiegi redukcji blizn oraz usuwania nadpotliwości pach, rąk czy stóp.

Laserowe usuwanie żylaków

Dla wielu mężczyzn, nieestetycznym defektem są żylaki kończyn dolnych, które mają również duży wpływ na stan zdrowia. Z żylakami związane są ból, dyskomfort oraz obrzęki. Podobnie jest, jak chodzi o żylaki odbytu, czyli hemoroidy. Panowie często decydują się na zabieg ich usunięcia ze względów estetycznych i zapobiegawczych. Metoda laserowa, czyli zabieg endowaskularny (EVLT) jest obecnie często stosowana, ponieważ cechuje ją niewielka inwazyjność. Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym.