Nasz zespół

PRZEDSTAWIAMY NASZ ZESPÓŁ

 

Dr Małgorzata Ordon

DYPLOMOWANY LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała Certyfikat Lekarza Medycyny Estetycznej, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) potwierdzający wysokie kwalifikacje lekarza wykonującego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i antystarzeniowej. Absolwentka elitarnej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i AntiAging oraz Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej POLME.

Specjalizuje się w nieinwazyjnych metodach korekcji, modelowania i biorewitalizacji twarzy zarówno przy użyciu wysokiej klasy wypełniaczy, botuliny jak i laseroterapii. Wieloletnia praktyka oraz bogate doświadczenie pozwalają na ustalenie optymalnego, indywidualnego programu leczenia dla każdego pacjenta.

Dzięki uczestnictwu w licznych szkoleniach i kongresach oferuje nowoczesne zabiegi spełniające światowe wymogi bezpieczeństwa jak i skuteczności. Pomysłodawca oraz partner merytoryczny akcji promocji zdrowia „Odkrywamy Piękno”.


Dr Nikol Orzechowski

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej 

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale lekarskim w Katowicach oraz studiów podyplomowych na kierunku Medycyna Estetyczna i Kosmetologia Lekarska w SWSM w Katowicach. Obecnie jestem rezydentem Chirurgii Plastycznej we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Jest autorem i współautorem kilkunastu prac naukowych w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, a także arytkułów poglądowych do czasopisma #tag.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Relonstrukcyjnej i Estetycznej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny estetycznej i anty-aging.

Swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie medycyny estetycznej stosuje, wykonując różne zabiegi, m.in:

 • wypełnianie ust i ich modelowanie,
 • zabieg LINERASE, służący do przeciwstarzeniowej terapii kolagenowej oraz leczniczo w redukcji rozstepów czy blizn,
 • leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym czy peptydową terapią włosów Dr Cyj Hair Filler
 • oraz wiele innych, służących poprawie urody i komfortu życia.

„ Wyobraź sobie, ze czas zatrzymał się w najlepszym momencie…”


Dr n. med. Andrzej Grabarczyk

SPECJALISTA CHIRURG, PROKTOLOG

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończył w 1995 roku. W latach 1996-2015 był asystentem Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Obecnie obejmuje stanowisko Ordynatora w Oddziale Chirurgicznym Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2005 roku uzyskał specjalizację II stopnia z dziedziny chirurgii ogólnej.

Obecnie jest w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej. W 2014r obronił z powodzeniem pracę doktorską. Jest autorem kilku rozdziałów w dwóch książkach, w tym dwóch rozdziałów w podręczniku dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii ogólnej. Jest autorem i współautorem 15 publikacji naukowych i 10 doniesień zjazdowych oraz współorganizatorem i wykładowcą na szkolenich lekarzy specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej z zakresu diagnostyki nowotworów, postępowania terapeutycznego oraz opieki nad chorymi po leczeniu onkologicznym Poszerzanie wiedzy jest dla niego niezwykle istotne, dlatego systematycznie uczestniczy w szkoleniach i sympozjach naukowych z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii estetycznej, plastycznej i onkologicznej.

Dr Andrzej Grabarczyk, oprócz operacji na oddziałach chirurgii ogólnej i onkologicznej różnych śląskich szpitali, wykonuje zabiegi chirurgicznego i laserowego usuwania zmian skóry i tkanki podstawnej, zajmuje się modelowaniem sylwetki, wysmukla ciała pacjentów, zarówno przy pomocy implantów piersi jak również dzięki klasycznej liposukcji i przeszczepowi tłuszczu własnego. Wykonuje zabiegi laserowego, wewnątrznaczyniowego usuwania żylaków kończyn metodą EVLT, zajmuje się leczeniem przepuklin, hemoroidów i przeprowadzaniem zabiegów proktologicznych. Zabiegi wykonuje stosując nowoczesną aparaturę medyczną, tj. Celon, Hemoron czy lasery.


Dr n. med. Dymitr Żaworonkow

SPECJALISTA CHIRURG, PROKTOLOG

Jest w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytucie w Gliwicach. Doktor jest Absolwentem National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya.
Po stażu podyplomowym rozpoczął pracę zawodową i specjalizację w Klinice i Katedrze Chirurgii Przewodu Pokarmowego SP CSK SUM w Katowicach ( 2007-2013). Podczas specjalizacji z chirurgii ogólnej ukończył równolegle studia doktoranckie na SUM w Katowicach na Wydziale Lekarskim, gdzie uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w roku 2013. Był laureatem stypendium naukowego RFSD CMPW PAN.
Doktor jest współautorem licznych prac naukowych, publikacji oraz doniesień zjazdowych. Szczególnie jest zainteresowany chirurgią laparoskopową oraz koloproktologią. Stale podnosi swoje kwalifikacje, wiedze i umiejetności, uczestnicząc w kursach, szkoleniach i zjazdach naukowych. W naszym Centrum przeprowadza konsultacje i wykonuje różnego rodzju zabiegi chirurgiczne, proktologiczne oraz diagnostykę USG.


Dr Marta Barlik-Rysa

SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, SPECJALISTA ENDOKRYNOLOG

Dr Marta Barlik-Rysa jest lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą w dziedzinie endokrynologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego  Śląskiej Akademii Medycznej, którą ukończyła w 1976 roku. W swoim dorobku naukowym może poszczycić się wieloma publikacjami naukowymi
w prasie polskiej i zagranicznej, w zakresie nowych metod z dziedziny tyreologii (leczenie chorób tarczycy). Jest współautorką pracy  naukowej opublikowanej w amerykańskim czasopiśmie „THYROID” , która została uznana za najlepszą pracę naukową  z zakresu tyreologii w 2005 (nagroda Ministra Zdrowia).

Leczeniem chorób spowodowanych zaburzeniem gospodarki hormonalnej zajmuje się od 35 lat, w tym wiele lat na stanowisku Kierownika Wojewódzkiej Poradni Endokrynologicznej w Zabrzu. Doświadczenie i praktykę zdobywała jako pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Zakładu Diagnostyki Izotopowej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz w III Klinice Chorób Wewnętrznych w Bytomiu.
 W ramach przygotowań do specjalizacji z zakresu endokrynologii, odbyła  również w latach 1989 – 1990  roczne stypendium naukowe w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Berlinie. Przez wiele lat była również biegłym sądowym z zakresu endokrynologii, dla Sądu Okręgowego w Katowicach, Opolu, Częstochowie i Bielsku Białej.

Od wielu lat zajmuje sie endokrynologią rozrodu, diagnostyka osteoporozy oraz zaburzeniami metabolicznymi organizmu, w tym szczególnie leczeniem zaburzeń gospodarki lipidowej. W szczególny sposób zajmuje się problemem otyłości i terapią towarzyszących jej zaburzeń hormonalnych. W tym celu ukończyła szkolenie dietetyczne w ISEN (Niemcy) uzyskując certyfikat   niezbędny do prowadzenia programu  regulacji  przemiany materii „Metabolic Balance”. W Polsce przez kilka lat była opiekunem medycznym tego programu.

Aktualnie jest zaangażowana w działania  profilaktyczne; w tym celu współpracuje z Fundacją Kardiochirurgii  im. prof. Z. Religi,  prowadzi wykłady, prezentacje i szkolenia propagujące prawidłowe nawyki żywieniowe i działania  prozdrowotne w klinikach, szpitalach i stowarzyszeniach, promujących zdrowy styl życia. 


Dr Maciej Muchowicz

SPECJALISTA CHIRURG, DIAGNOSTA USG

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2008r. Specjalista chirurgii ogólnej.

Pracował i wykonywał badania USG min. w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach, Klinice Torakochirurgii w Zabrzu, Szpitalu Tommed Katowicach, licznych poradniach i pracowniach USG na terenie Katowic i Żor. Ciągle rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i zebraniach naukowych.

 


Dr n. med. Mateusz Michalski

SPECJALISTA POŁOŻNICTWA I GINEKOLOGII

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Studia ukończył w 2007 roku. W latach 2008 – 2012 uczestnik studiów doktoranckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2014 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych w zakresie medycyny – ginekologia i położnictwo.

W latach 2009 – 2015 odbył szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Położnictwo i Ginekologia w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2; Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej ŚUM w Bytomiu, uzyskując tytuł specjalisty. Od 2016 roku jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Ginekologii, Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Zakażeń HPV, Polskiego Towarzystwa Hipertermii Onkologicznej oraz European Society of Gyneacological Oncology. W latach 2014 – 2017 Członek Zarządu ENTOG Sekcja Polska (European Network Of Trainees In Obstetrics And Gynaecology). Dorobek naukowy obejmuje publikacje, rozdziały w monografiach, wystąpienia konferencyjne i doniesienia zjazdowe.

Główne zainteresowania to ginekologia onkologiczna, leczenie zaburzeń statyki narządu rodnego i wysiłkowego nietrzymania moczu, oraz ginekologia estetyczna. Kilku krotnie prowadził szkolenia w zakresie operacyjnego leczenia zaburzeń statyki narządu rodnego i wysiłkowego nietrzymania moczu. Swoje kwalifikacje podnosi uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W 2016 roku otrzymał “Laur Pacjenta 2015/16” w kategorii Lekarz – specjalista w dziedzinie Ginekologii i Położnictwa.


Dr n. med. Dariusz Gajewski

SPECJALISTA GINEKOLOG – POŁOŻNIK, ONKOLOG, SEKSUOLOG 

Dr n. med. Dariusz Gajewski jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalistą ginekologii i położnictwa, ginekologii onkologicznej i seksuologiem. Ukończył wiele szkoleń tj. ultrasonograficzne, laparoskopii, uroginekologiczne. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w sympozjach i kongresach z zakresu ginekologii onkologicznej, ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej.

Specjalizuje się w zabiegach i profilaktyce onkologicznej, w poradnictwie seksuologicznym i andrologii oraz w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. Wykonuje USG ginekologiczne i położnicze, piersi oraz USG Dopplera. Na co dzień, w wielu śląskich szpitalach przeprowadza operacje pochwowe, uroginekologiczne, onkologiczne, położnicze oraz z zakresu ginekologii plasycznej.

Dr Dariusz Gajewski jest również absolwentem podyplomowych studiów medycyny estetycznej i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Zajmuje się szeroką gamą zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, zarówno tych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jak i wykonywanych za pomocą lasera i innych urządzeń.


Dr n. med. Maria Dambietz – Czok

ORTODONTA (DMD)

Absolwentka Wydziału Stomatologii Westfalskiego Uniwersytetu Wilhelma w Münster (Niemcy). Na tej samej uczelni uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W latach 2011-2012 Curriculum Ortodontyczne na Akademii Haranni w Herne (Niemcy). Obecnie w trakcie odbywania studiów podyplomowych Master of Science in Orthodontics z ortodoncji na Uniwersytecie Krems w Austrii. Po studiach pracowała dla miasta Münster (Niemcy), gdzie z urzędu ds. zdrowia prowadziła diagnostykę, profilaktykę i edukację stomatologiczną u najmłodszych pacjentów w szkołach i przedszkolach. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu klinikach stomatologicznych i ortodontycznych w Północnej Westfalii i Dolnej Saksonii w Niemczech. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Od 2017 roku mieszka i praktykuje w Polsce.

Pani Doktor jest zwolenniczką wczesnej profilaktyki w leczeniu ortodontycznym dzieci. Stosuje nowoczesne rozwiązania terapeutyczne aparatami ruchomymi już u najmłodszych pacjentów. Dla starszych i dorosłych preferuje leczenie aparatami stałymi z uwzględnieniem leczenia zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych.

Certyfikaty.


Dr n. med. Daria Pietraszewska

LEKARZ DENTYSTA, SPECJALISTA STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ

Ukończyła studia stomatologiczne na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 2005 roku uzyskała tytuł naukowy doktora nauk medycznych przyznany przez Śląską Akademię Medyczną. W roku 2009 uzyskała tytuł specjalisty ze stomatologii dziecięcej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii dziecięcej.

Pani Doktor ma profesjonalne podejście do naszych Małych Pacjentów, dużo cierpliwości oraz przystosowany dla nich gabinet. Podczas pierwszej wizyty stara się zaprzyjaźnić z dzieckiem oraz pokazać mu gabinet i narzędzia, którymi pielęgnuje się i leczy zęby. Przekazuje również dużo wiedzy rodzicom Małych Pacjentów na temat profilaktyki higieny i żywienia dzieci, w odniesieniu do utrzymania zdrowych zębów swoich milusińskich.

W gabinetach BabyDental wykonuje małym pacjentom zabiegi w NARKOZIE – znieczuleniu ogólnym.


Dr Przemysław Nowak

LEKARZ DENTYSTA, ZAJMUJĄCY SIĘ IMPLANTOLOGIĄ, PERIODONTOLOGIĄ , CHIRURGIĄ STOMATOLOGICZNĄ

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, na wydziale lekarsko-dentystycznym, który ukończył w 1989r. Jest również absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Sienie (Włochy), gdzie odbywając staż w latach 2009 – 2011 zdobył tytuł Master of Implantoprosthodontics. Od 1991r prowadzi własną praktykę stomatologiczną w Polsce a od 2005r., w zakresie implantoprotetyki i chirurgii, współpracuje na stałe z kliniką dentystyczną w Londynie. Odbył w Polsce i za granicą, wiele kursów i szkoleń z zakresu chirurgii implantologicznej oraz periodontologii, m.in.:

 • „Implatology -surgical and prosthetic course” Nobel Bio Care Poland CDC for CPD, Warszawa 1998r.
 • „Protezy stałe na Implantach w systemie Brenemarka” – leczenie protetyczne protezami stałymi oparte na wszczepach. Akademia Medyczna w Warszawie 1999 r.
 • Warsztaty „Rola Regeneracji Tkanek podczas leczenia periodontologicznego. Sterowana regeneracja tkanek w periodontologii i chirurgii periodontologicznej” Warszawa, maj 2000 r.
 • „Articulation Oclussion – Articulation-clinical decision making to reach optimal and realistic perio/pros implant results” London 2000r.
 • Intensive teaching seminar on maxiliary and bone manipulation in implant dentistry, Warszawa 2000r
 • Advance Replace select Surgical and Prosthetic Training Course, CDC for CPD. Warszawa 2001r.
 • Nobel Guide Concept Trainig Course, Nobel Biocare , Warszwa, 2005r.
 • International Expert Program „ The Time is now for the implant Aesthetic, with dr Uli Grunder, 31.03.-01.04.2006 , Estman Hospital London

Stale bierze czynny udział w konferencjach stomatologicznych polskich i zagranicznych. Jest członkiem The Association of Dental Implantology UK

Certyfikaty


Dr Krzysztof Zieliński

LEKARZ DENTYSTA, SPECJALISTA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek lekarsko – dentystyczny. Studia ukończył w 2006 roku. Przez cały okres studiów nagradzany stypendium naukowym. Od 2008-2012 odbywał staż specjalizacyjny z protetyki stomatologicznej w trybie rezydenckim w Poradni Protetyki i Dysfunkcji przy Katedrze Dysfunkcji i Ortodoncji w Zabrzu, prowadząc także zajęcia dydaktyczno – kliniczne ze studentami ŚUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Od 2012 roku jest dyplomowanym specjalistą protetyki stomatologicznej. W 2013 zakończył cykl szkoleń implantologicznych uzyskując Certyfikat Umiejętności z implantologii stomatologicznej OSIS (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej) oraz Certyfikat BDIZ EDI (European Association of Dental Implantologists). Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Jest współautorem prac naukowych oraz publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych. Jest aktywnym członkiem PTDNŻ (Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia) oraz OSIS. W kręgu jego zainteresowań są zagadnienia związane z protetycznym leczeniem dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia, leczenie implantologiczno-protetyczne oraz chirurgia stomatologiczna i implantacyjna.

Certyfikaty


Dr n. med. Julita Stępień

LEKARZ DENTYSTA, REZYDENT SPECJALIZACJI

W 2008 roku ukończyła studia stomatologiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2012 r. uzyskała tytuł naukowy doktora nauk medycznych w dziedzinie protetyki, przyznany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Jest autorką publikacji i wystąpień na konferencjach z zakresu protetyki stomatologicznej. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. W 2016 r. została zakwalifikowana na specjalizację z protetyki stomatologicznej, którą odbywa w Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B-dental. Główny zakres jej  zainteresowań obejmuje stomatologię estetyczną, protetykę i endodoncję. Wykonuję również zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej, jest zwolenniczką wczesnej profilaktyki.

Certyfikaty


Dr Marcelina Orfin

LEKARZ DENTYSTA, REZYDENT SPECJALIZACJI

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek lekarsko-dentystyczny, który ukończyła w 2013 roku. W Centrum Stomatologii i Medycyny BDental pracuje jako rezydent w ramach stażu specjalistycznego z zakresu protetyki stomatologicznej. Stale poszerza swoje kompetencje i zdobywa wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach. Głównym obszarem jej zainteresowań jest stomatologia zachowawcza, protetyka oraz stomatologia estetyczna.