Nasz zespół

PRZEDSTAWIAMY NASZ ZESPÓŁ

 

Dr Edyta Viscardi

DYPLOMOWANY LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ oraz EKSPERT Z ZAKRESU MIKROODŻYWIANIA.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na codzień pracuje na Oddziale Szpitala Uniwersyteckiego w Katowicach.

Jako absolwentka podyplomowej szkoły medycyny estetycznej i członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zajmuje się również medycyną estetyczną – od minimalnie inwazyjnych zabiegów korekcyjnych, poprzez kompleksowe rozwiązania przeciwstarzeniowe, po kompletne plany terapii anti-aging. Wieloletnia praktyka, bogate doświadczenie oraz pionierska wiedza z zakresu mikroodżywiania pozwalają jej na ustalenie optymalnego, indywidualnego programu leczenia dla każdego pacjenta, w ramach poprawy zdrowia i urody.

Jest również Członkiem Zarządu Polskiej Akademii Dietetyki i Mikroodżywiania.

Zajmuje się działalnością związaną z promowaniem i wspieraniem działań na rzecz rozwoju dietetyki, mikroodżywiania, profilaktyki zdrowotnej i medycyny zapobiegawczej. Prowadzi szkolenia z zakresu zaburzeń mikrobioty jelitowej dla lekarzy oraz pacjentów.

Zajmuje sie profilaktyką i diagnostyką zdrowotną – udziela w tym zakresie porad pacjentom, zainteresowanym prozdrowotnymi zmianami w swoim życiu.


Dr n. med. Andrzej Grabarczyk

SPECJALISTA CHIRURG

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, którą ukończył w 1995 roku. Do roku 2015 był pracownikiem Kliniki Chirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Obecnie jest Ordynatorem na Oddziale Chirurgicznym Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach.

Jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz chirurgiem zajmującym się medycyną estetyczną. Wykonuje zabiegi chirurgicznego i laserowego usuwania zmian skóry i tkanki podstawnej, Zajmuje się modelowaniem sylwetki, wysmukla ciała pacjentów, zarówno przy pomocy klasycznej liposukcji jak i przeszczepowi tłuszczu własnego. Wykonuje zabiegi laserowego, wewnątrznaczyniowego usuwania żylaków kończyn metodą EVLT oraz zajmuje się laserowym usuwaniem teleangiektazji (pajączków naczyniowych) oraz rozszerzonych naczynek i znamion na ciele i twarzy. Zajmując się dermatochirurgią wykonuje również badania dermatoskopowe.


Dr Marta Barlik-Rysa

SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH, SPECJALISTA ENDOKRYNOLOG

Dr Marta Barlik-Rysa jest lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą w dziedzinie endokrynologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego  Śląskiej Akademii Medycznej, którą ukończyła w 1976 roku. W swoim dorobku naukowym może poszczycić się wieloma publikacjami naukowymi
w prasie polskiej i zagranicznej, w zakresie nowych metod z dziedziny tyreologii (leczenie chorób tarczycy). Jest współautorką pracy  naukowej opublikowanej w amerykańskim czasopiśmie „THYROID” , która została uznana za najlepszą pracę naukową  z zakresu tyreologii w 2005 (nagroda Ministra Zdrowia).

Leczeniem chorób spowodowanych zaburzeniem gospodarki hormonalnej zajmuje się od 35 lat, w tym wiele lat na stanowisku Kierownika Wojewódzkiej Poradni Endokrynologicznej w Zabrzu. Doświadczenie i praktykę zdobywała jako pracownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Zakładu Diagnostyki Izotopowej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach oraz w III Klinice Chorób Wewnętrznych w Bytomiu.
 W ramach przygotowań do specjalizacji z zakresu endokrynologii, odbyła  również w latach 1989 – 1990  roczne stypendium naukowe w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Berlinie. Przez wiele lat była również biegłym sądowym z zakresu endokrynologii, dla Sądu Okręgowego w Katowicach, Opolu, Częstochowie i Bielsku Białej.

Od wielu lat zajmuje sie endokrynologią rozrodu, diagnostyka osteoporozy oraz zaburzeniami metabolicznymi organizmu, w tym szczególnie leczeniem zaburzeń gospodarki lipidowej. W szczególny sposób zajmuje się problemem otyłości i terapią towarzyszących jej zaburzeń hormonalnych. W tym celu ukończyła szkolenie dietetyczne w ISEN (Niemcy) uzyskując certyfikat   niezbędny do prowadzenia programu  regulacji  przemiany materii „Metabolic Balance”. W Polsce przez kilka lat była opiekunem medycznym tego programu.

Aktualnie jest zaangażowana w działania  profilaktyczne; w tym celu współpracuje z Fundacją Kardiochirurgii  im. prof. Z. Religi,  prowadzi wykłady, prezentacje i szkolenia propagujące prawidłowe nawyki żywieniowe i działania  prozdrowotne w klinikach, szpitalach i stowarzyszeniach, promujących zdrowy styl życia. 


Dr n. med. Dariusz Gajewski

SPECJALISTA GINEKOLOG – POŁOŻNIK, ONKOLOG, SEKSUOLOG 

Dr n. med. Dariusz Gajewski jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalistą ginekologii i położnictwa, ginekologii onkologicznej i seksuologiem. Ukończył wiele szkoleń tj. ultrasonograficzne, laparoskopii, uroginekologiczne. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w sympozjach i kongresach z zakresu ginekologii onkologicznej, ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej.

Specjalizuje się w zabiegach i profilaktyce onkologicznej, w poradnictwie seksuologicznym i andrologii oraz w zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. Wykonuje USG ginekologiczne i położnicze, piersi oraz USG Dopplera. Na co dzień, w wielu śląskich szpitalach przeprowadza operacje pochwowe, uroginekologiczne, onkologiczne, położnicze oraz z zakresu ginekologii plasycznej.

Dr Dariusz Gajewski jest również absolwentem podyplomowych studiów medycyny estetycznej i członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Zajmuje się szeroką gamą zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, zarówno tych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jak i wykonywanych za pomocą lasera i innych urządzeń.


Dr Przemysław Nowak

LEKARZ DENTYSTA, ZAJMUJĄCY SIĘ IMPLANTOLOGIĄ, PERIODONTOLOGIĄ , CHIRURGIĄ STOMATOLOGICZNĄ

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, na wydziale lekarsko-dentystycznym, który ukończył w 1989r. Jest również absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Sienie (Włochy), gdzie odbywając staż w latach 2009 – 2011 zdobył tytuł Master of Implantoprosthodontics. Od 1991r prowadzi własną praktykę stomatologiczną w Polsce a od 2005r., w zakresie implantoprotetyki i chirurgii, współpracuje na stałe z kliniką dentystyczną w Londynie. Odbył w Polsce i za granicą, wiele kursów i szkoleń z zakresu chirurgii implantologicznej oraz periodontologii, m.in.:

  • „Implatology -surgical and prosthetic course” Nobel Bio Care Poland CDC for CPD, Warszawa 1998r.
  • „Protezy stałe na Implantach w systemie Brenemarka” – leczenie protetyczne protezami stałymi oparte na wszczepach. Akademia Medyczna w Warszawie 1999 r.
  • Warsztaty „Rola Regeneracji Tkanek podczas leczenia periodontologicznego. Sterowana regeneracja tkanek w periodontologii i chirurgii periodontologicznej” Warszawa, maj 2000 r.
  • „Articulation Oclussion – Articulation-clinical decision making to reach optimal and realistic perio/pros implant results” London 2000r.
  • Intensive teaching seminar on maxiliary and bone manipulation in implant dentistry, Warszawa 2000r
  • Advance Replace select Surgical and Prosthetic Training Course, CDC for CPD. Warszawa 2001r.
  • Nobel Guide Concept Trainig Course, Nobel Biocare , Warszwa, 2005r.
  • International Expert Program „ The Time is now for the implant Aesthetic, with dr Uli Grunder, 31.03.-01.04.2006 , Estman Hospital London

Stale bierze czynny udział w konferencjach stomatologicznych polskich i zagranicznych. Jest członkiem The Association of Dental Implantology UK

Certyfikaty


Dr Krzysztof Zieliński

LEKARZ DENTYSTA, SPECJALISTA PROTETYKI STOMATOLOGICZNEJ

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek lekarsko – dentystyczny. Studia ukończył w 2006 roku. Przez cały okres studiów nagradzany stypendium naukowym. Od 2008-2012 odbywał staż specjalizacyjny z protetyki stomatologicznej w trybie rezydenckim w Poradni Protetyki i Dysfunkcji przy Katedrze Dysfunkcji i Ortodoncji w Zabrzu, prowadząc także zajęcia dydaktyczno – kliniczne ze studentami ŚUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego). Od 2012 roku jest dyplomowanym specjalistą protetyki stomatologicznej. W 2013 zakończył cykl szkoleń implantologicznych uzyskując Certyfikat Umiejętności z implantologii stomatologicznej OSIS (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej) oraz Certyfikat BDIZ EDI (European Association of Dental Implantologists). Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Jest współautorem prac naukowych oraz publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych. Jest aktywnym członkiem PTDNŻ (Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia) oraz OSIS. W kręgu jego zainteresowań są zagadnienia związane z protetycznym leczeniem dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia, leczenie implantologiczno-protetyczne oraz chirurgia stomatologiczna i implantacyjna.

Certyfikaty